• 01_PAF_2024_cz.png
  • 02_PAF_2024_cz.png
  • 03_PAF_2024_cz.png

Příjem soutěžních prací byl zahájen 9. února 2024.
Informace k jednotlivým kategoriím naleznete v odkazu "Propozice"

Poslední den příjmu soutěžních prací je 24. března 2024.  
"HOME"

62 filmů, fotografie od 146 autorů z 27 zemí, 6 přednášek, tvorba od 348 dětských výtvarníků, výstava kresleného humoru.
To vše můžete zhlédnout ve dnech 31. března - 1. dubna 2023 ve Společenském areálu Mže v Tachově.

PAF Tachov 2023          

45. ročník mezinárodního potápěčského festivalu podvodní fotografie, filmu,
kresleného humoru a dětské výtvarné tvorby.

Festivalový program            31. března – 1. dubna 2023


Pátek 31. března

Muzeum Českého lesa v Tachově

18:00     Zázračný svět. – Vernisáž autorské výstavy fotografií Hynka Kašpara.               

Společenský areál Mže v Tachově

08:00 – 12:00      Festivalové dopoledne pro žáky základních škol v Tachově.                                                                                                  

19:30     Welcome drink, vystoupení Ledecké dudácké muziky.

20:00     Slavnostní zahájení festivalu a provozu v nově zrekonstruovaném společenském areálu Mže.
Film o historii a rekonstrukci areálu

Přednáška: Pavol Kráľ – Historie potápění v tatranských plesech. 

               I. festivalový blok

  • Michal Procházka – Ptačí ostrov
  • Tahsin Ceylan – Pandemia at Sea

Vstup na páteční program ZDARMA.


Sobota 1. dubna  

Společenský areál Mže v Tachově

Výstava nominovaných fotografií.      Výstava dětské výtvarné tvorby.      Výstava kresleného humoru.

Kinokavárna

09:00 – 18:00      Projekce všech 62 soutěžních filmů a fotografií

09:00 – 15:00      Namaluj svoji fotografii – výtvarná soutěž pro děti do 15 let. 

Kinosál

09:00     II. festivalový blok

  • Jose Carlos – Black water
  • Johannes Heldens – The meteorite
  • Pavol Kráľ – V dosahu hlbočiny
  • Michal Müller – Podzim není jen jedna roční doba
  • Jonathan Lovell-Knight – The Threshers of Malapasqua
  • Václav Kechner – Tenkrát v Africe
  • Julio Junquera – The wales dream
  • Projekce fotografií – kategorie autorská portfolia
  • Antonio Maugeri, Pierangelo Pirak – Sea of legends - The sttrait of Messina

11:00     Vyhodnocení a předání cen dětské výtvarné soutěže.

Přednáška: Jaroslav Knotek – VD Labská.

  • Joachim Lingelbach – Farawell from Lobejun
  • Martin Strmiska – Posadnutosť 

13:00     III. festivalový blok

Přednáška: Mgr. Jiří Chlevišťan – Ves Butov pohledem podvodní archeologie.

  • Juan Francisco Rodriquez – Seasons in the Pacific Northwest
  • Světlana Jägerová – Mexico 2022 TOP freediving

14:00     Představení autorů, předání tradičních festivalových plaket zúčastněným fotografům a filmařům.

Přednáška: Richard Jaroněk – Afrika Unlimited.

  • Vanessa Ker – GROWING CORALS
  • Miroslav Náplava – Akvanaut Pavel Gross

16:15     IV. filmový blok

Přednáška: Otakar Klepš – Jak TO hackeři dělají, aneb jste schovaní za monitorem v bezpečí                 

  • Vincente Leal Juan – Fragile
  • Claudia, Hendrik Schmitt – The shark with Thousand Names 

Přednáška: Michal Štros "Kreativní podvodní fotografie".

  • Ilse de Gent, Danny Van Belle, Shari Rosiers – Nothing is what it seems


Sobota – celodenní vstupné 200 Kč. Pro rodiny s dětmi rodinné vstupné 300 Kč. Pro autory vstup zdarma.
 


20:00     Potápěčský, společenský ples Města Tachova

K tanci a poslechu hraje Taneční orchestr Miroslava Novotného z Plzně. V průběhu večera vystoupí mistr České republiky v mikromagii Štěpán Šmíd a v exhibiční barmanské master show se předvede vicemistr světa Martin Vogeltanz.

V ceně Welcome drink a bohatý raut. Požadovaný Dress code: Semi formal. 

Vtupné na potápěčský ples  750 Kč


Pořadatel: Svaz potápěčů České republiky,

Partneři projektu: Město Tachov, Městské kulturní středisko Tachov, Muzeum Českého lesa v Tachově

www.paftachov.cz