• 01_PAF_2024_cz.png
  • 02_PAF_2024_cz.png
  • 03_PAF_2024_cz.png
Gratulujeme všem oceněným autorům. Ostatním děkujeme za účast a podporu festivalu.

Těšíme se na příští setkání na 47. ročníku ve dnech 4. - 6. dubna 2025.

Před zahájením festivalu PAF 2022 v Přimdě, se uskuteční setkání s autorem výstavy
„Tajemný podmořský svět pohledem kreativní fotografie“
v TACHOVĚ v pátek 10.6. 2022 v 17:30h (Muzeum Českého lesa).

Před zahájením festivalu PAF 2022 v Přimdě, se uskuteční setkání s autorem výstavy „Tajemný podmořský svět pohledem kreativní fotografie“ v TACHOVĚ v pátek 10.6. 2022 v 17:30h (Muzeum Českého lesa).

Výstava „Tajemný podmořský svět pohledem kreativní fotografie“ prezentuje vybranou autorskou tvorbu fotografa a biologa Michala Štrose. Michal procestoval mnoho zemí a navštívil celou řadu špičkových potápěčských lokalit. I když se ze začátku potápěl bez fotoaparátu, krása australského Velkého bariérového útesu u něho probudila vášeň pro podvodní fotografii. Jeho prvotní ambice se příliš nelišily od většiny potápěčů, spatřit a vyfotografovat ty největší mořské tvory: velryby, žraloky, manty, tuleně a měsíčníky. Brzy ale objevil fascinující bizarní svět nejmenších mořských živočichů a začal se věnovat převážně makrofotografii. Některé své podvodní fotografie umělecky zpracoval v grafických editorech a umožnil tak vzniknout podmanivým - někdy až surrealistickým - snímkům.

Michal získal několik ocenění v celosvětových soutěžích podvodní fotografie, např.  Ocean Art 2020/2021 a UnderwaterPhotography.com 2021, a také na mezinárodním festivalu filmů a podvodní fotografie PAF Tachov 2020/2021. Fotografie pravidelně vystavuje a publikuje v časopisech, včetně prestižních britských časopisů Oceanographic a DIVE. Napsal také knihu o umělecké podvodní fotografii “The Silent World though the Lens of Underwater Art Photography”, kterou lze zakoupit na vernisáži výstavy nebo na Amazonu. Informace o prodeji fotografií a knihy naleznete na webových stránkách autora https://michalstros.cz

 

PAF2022 autorska vystava PS